FDU prava 25 mensie

Helverova noc - predstavenie na podporu Ukrajiny

 
Pozývame vás na špeciálne predstavenie inscenácie Helverova noc, ktoré sa uskutoční 18. marca 2022 o 18:30 vo veľkom štúdiu Divadla Akadémie umení.
Predstavenie sme sa rozhodli dodatočne zaradiť aj kvôli silnej potrebe reagovať na aktuálne dianie súvisiace s vojnou na Ukrajine a aspoň malým kúskom prispieť tým, ktorí to teraz nesmierne potrebujú.
Celý výťažok z dobrovoľného vstupného sme sa rozhodli venovať kampani #KtopomôžeUkrajine - ktorá združuje viac než 30 mimovládnych a občianskych organizácií, ktoré primárne ponúkajú pomoc na Ukrajine, alebo tým Ukrajinkám a Ukrajincom, ktorí budú hľadať bezpečie na Slovensku.

Rezervácia je možná prostredníctvom mailu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na 0908 669 932

Helverova noc od Ingmara Villquista ukazuje ako môže silnejúce násilie a militarizmus postihnúť nielen spoločnosť, ale aj to, ako môže preniknúť do osobnejších oblastí bližšie k domovu. Zobrazuje víziu ľudského správania, keď už nie je kam utiecť. On a Ona. Spomienky, láska, hnev strach a porozumenie... Počas jed(ineč)nej noci.
Nadčasový príbeh ľudskej tragédie (kdesi na začiatku bližšie nešpecifikovanej genocídy), ktorý sa môže odohrávať kdekoľvek a kedykoľvek. Čiže aj tu i teraz...
 
Autor: Ingmar Villqist
Réžia: Matúš Hollý
Pohybová spolupráca: Dávid Szöke
Účinkujú: Simona Hagarová, Róbert Sipos