FDU prava 25 mensie

Bábkarská Bystrica aj u nás na FDU!

Pozývame vás na 23. medzinárodný festival súčasného bábkového divadla - Bábkarská Bystrica 2022, ktorý sa bude konať v termíne 26. september - 2. október 2022. Tento rok sa časť programu uskutoční aj v priestoroch Fakulty dramatických umení, na čo sa veľmi tešíme!

O festivale:

"Počas festivalu predstavíme jedinečné domáce a zahraničné bábkovo-divadelné súbory pre všetky vekové kategórie s vysokou kvalitou tvorby. Budú sa konať rôzne paradivadelné aktivity, ako workshopy, diskusie na školách, či odborná medzinárodná konferencia Vzdelávanie divadlom týkajúca sa možností začlenenia/prepojenia divadla do vzdelávacieho procesu na všetkých stupňoch škôl, témy divadelnej a kultúrnej gramotnosti. Medzi akcie festivalu patrí výstava v Štátnej vedeckej knižnici v Galérií v podkroví, výstavné exponáty z výstavy k roku Divadla 2020 ( od 8. 9 do 21. 10.), či pouličné akcie v meste Banská Bystrica. S pozvaním na festival sme oslovili švajčiarske, luxemburské, francúzske, nemecké, slovinské, poľské, české i domáce súbory, ktoré prinesú návštevníkom festivalu jedinečné zážitky a spolu s nami vytvoria neopakovateľnú atmosféru Bábkarskej Bystrice 2022, medzinárodného festivalu súčasného bábkového divadla pre deti a pre dospelých v Banskej Bystrici." (zdroj: babkarskabystrica.sk )


Tiež by sme radi dali do pozornosti už prebiehajúcu výstavu - Divadelné storočie – stopy a postoje na 23. ročníku festivalu Bábkarská Bystrica.

Návštevníci a návštevníčky si môžu prísť pozrieť výstavu v pracovné dni od 8. septembra do 21. októbra v časoch 10.00 – 16. 00 (do 15. 9.) a 10.00 – 17.00 (od 16. 9.). do výstavných priestorov Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici na Lazovnej ulici.
Program festivalu a bližšie info nájdete na
https://babkarskabystrica.sk/BB22 plagatA4 BEZ OREZU 724x1024bdnr poster