FDU prava 25 mensie

Láska je všade navôkol

“Láska je všade navôkol“ ❤️ 
S týmto mottom vyrazil v skorých ranných hodinách 14. februára 2023 do ulíc Banskej Bystrice špeciálny autobus – Valentínsky Express. Jeho cieľom bolo spríjemniť cestovanie počas Dňa zaľúbených všetkým, ktorí do neho nastúpia. Autobus slúžil aj ako jedinečná fotostena, aby si cestujúci mohli v ňom aj pri ňom urobiť fotografie na pamiatku. V meste pod Urpínom nastal naozaj jedinečný deň.
V popoludňajších hodinách do Valentínskeho expressu nastúpili tiež študenti herectva FDU, Júlia Miciková, Júlia Šidlovská, Soňa Tuchyňová, Filip Ďuriš, Marián Hric, Benjamín Ogurčák, Martin Rafaj a Dávid Szöke. Pripravili si pre cestujúcich program, ktorým asi 3 hodiny spríjemňovali cestu všetkým, ktorí na linku č. 22 nastúpili. Mnohým vyčarili úsmev, spríjemnili deň a s mnohými si tiež zaspievali 🎶. Ďakujeme všetkým cestujúcich za ich milé reakcie a pozitívnu spätnú väzbu.

Naši študenti spolu so SAD Zvolen tento rok na podujatí spolupracovali už druhýkrát. Vďaka sociálnym sieťam sa o minuloročnom pilotnom ročníku dozvedeli ľudia v rôznych krajinách a dokonca na e-mail dopravnej spoločnosti prišla z mesta Tallin spätná väzba v znení: "V tomto roku sa mal v estónskom hlavnom meste Tallin konať jazzový fesstival Jazzkaar! Keďže pandémia v marci ešte nebola na ústupe, mali sme zatvorené všetky koncertné sály a reálne hrozilo, že sa toto podujatie konať nebude. Vo februári mal však svetový ohlas počin vašej dopravnej spoločnosti, kedy ste koncertovali na Valentine´s Day v autobusoch mestskej dopravy. Sledovali sme vaše videá a videli sme v nich cestu! V apríli sme to vyskúšali. V Tallinne v hromadnej doprave sa naživo hrali prevažne jazzové noty. Naši cestujúci sa stali súčasťou projektu v mestskom priestore Tallina Linnatransport a súčasťou hudobných prekvapení Jazzkaar. Toto sa nám naozaj podarilo. Ešte raz ďakujem za ideu."
Sme radi, že sme mohli inšpirovať. Sme radi, že sme boli opäť aj tento rok na deň zaľúbených súčasťou tejto príjemnej a veselej akcie v meste Banská Bystrica.
🎥: Noémi Galajdová