Výstrahy
  • JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /pub/webs/fdu.aku.sk/web/images/stories/Menu/Aktivity/Uspechy_studentov/Dotyky_novyy
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/Menu/Aktivity/Uspechy_studentov/Dotyky_novyy
FDU+AU textbanner720

Študenti FDU sa predstavili na festivale Dotyky a spojenia v Martine

Poslucháči katedier Herectva a Dramaturgie, réžie a teatrológie prezentovali svoju tvorbu a tiež FDU na renomovanom festivale Dotyky a spojenia Martine, ktorý sa uskutočnil v termíne 6. – 12. septembra 2021.

Kvinteto mohli diváci vidieť v réžii Lucie Katreniak Rakúsovej v Národnom dome 6. septembra 2021 a v predstavení účinkovali Richard Galdun, Henrich Pittner, Filip Brišák, Lukáš Kečkeš, Andrej Bílik, Lucia Kandrová, rod. Šcecinová.

Leni mohli diváci vidieť v réžii Jany Hanešovej v priestoroch Barmusea 7. septembra 2021 a v predstavení účinkovali Daniela Turzová, Lukáš Kečkeš, Henrich Pittner, Ľubica Pradidová.

Melisa Jacinová a Jaroslav Voľanský na festivale diskutovali v rámci študentskej platformy.

Divadelný festival Dotyky a spojenia v Martine, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v júni roku 2005 a jeho hlavným organizátorom je Slovenské komorné divadlo, je jediný výberový nesúťažný festival prezentujúci aktuálnu tvorbu profesionálnych divadiel na Slovensku. Festival nemá vopred stanovenú tému, vlastne ani nemôže mať, pretože jeho ambíciou je vyhľadávať a prezentovať najzaujímavejšie a najinšpiratívnejšie divadelné produkcie aktuálnej sezóny. Základná idea a poslanie festivalu sú určené v jeho názve - (divadelné) dotyky a spojenia. Jedným z najhlavnejších zámerov festivalu je vytvorenie priestoru pre stretnutie, interakciu a komunikáciu divadelných tvorcov, kritikov, teatrológov a divákov, priestoru pre reflexiu divadelného umenia na Slovensku.

Tešíme sa z reprezentácie.

{gallery}Menu/Aktivity/Uspechy_studentov/Dotyky_novyy{/gallery}

Spracovala Soňa Kočanová 10. septembra 2021