FDU prava 25 mensie

Naša trieda na Zámockých hrách zvolenských

Na 48. ročníku medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské, ktorý sa konal v termíne 3.6.2022 – 12.6.2022, diváci mohli 6. júna vidieť tiež produkciu Divadla Akadémie umení s predstavením Naša trieda v réžii Ljuboslava Majeru. Na pozadí reálnych historických udalostí autor textu Tadeusz Słobodzianek zachytáva poľsko-židovské vzťahy spolužiakov jednej triedy, a to pred, počas a po vojne.
Hrajú: Jana Kleinová, Lucia Kandrová, Janka Balková, Andrea Süttöová, Samuel Teicher, Andrej Bílik, Lukáš Kečkeš, Lukáš Frankovič, Kevin Ivanko, Henrich Pittner, Filip Brišák, Richard Galdun.
Viac o predstavení: Naša trieda

V rámci tohtoročného ročníka sa študenti FDU Martina Chmelanová, Simona Kaščáková a Juraj Hajnal zúčastnili tiež workshopu s DEBRIS COMPANY (Vlk a Vlčeková). Pohybový workshop bol zameraný na tvorbu telesných akcií, reakcií a situácií odpozorovaných z každodennej reality, na prácu s dychom a dotykom ako neodmysliteľným momentom vzájomného načúvania a hľadania, a v neposlednom rade je zameraný na budovanie spoločného tempa, na vnímanie a cítenie spoločnej energie, bytia v prítomnom momente. Výstup z tohto workshopu mohli diváci vidieť 10. júna.

Doktorand FDU Stanislav Králik opäť aj tento rok zachytával festivalové dianie za kamerou a vďaka nemu sme mohli sledovať videodenníky Festivalové minúty.

Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry Zvolenské (ZHZ) je najstarším divadelným plenérovým festivalom na Slovensku. Organizátorom je Divadlo J. G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene v spolupráci so Slovenskou národnou galériou – Zámok Zvolen a s podporou Mesta Zvolen. Koná sa pravidelne každý rok v júni.
Ďakujeme Divadlu Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene a celému tímu za organizáciu tohto skvelého festivalu a tiež za profesionálnu a pritom priateľskú a otvorenú spoluprácu s našou fakultou.
Už teraz sa tešíme zasa nabudúce.

Nasa trieda