FDU prava 25 mensie

Mgr. art. Tomáš Mischura, ArtD.

Odborný asistent Katedry herectva

 
Kancelária: 
Telefón: 048/4320 xxx
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 
V roku 2014 absolvoval doktorandské štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici obhájením dizertačnej práce s názvom: OTVORENIE PRIESTORU PRE INDIVIDUÁLNU HERECKÚ KREATIVITU AKO METÓDA HERECKEJ PARTICIPÁCIE NA FORMOVANÍ DIVADELNÉHO TVARU. METÓDA BODYSTORMING – APLIKÁCIA A OVERENIE V PRAXI. V roku 2014 tiež absolvoval vzdelávací tréningový kurz herectva pod vedením prof. Veniamina Mikhailovicha Filshtinskeho na Štátnej akadémii divadelných umení v Petrohrade (RU). Pedagogicky pôsobí na Akadémii umení v Banskej Bystrici od roku 2010.
V rokoch 2007 – 2009 bol členom tvorivého týmu v Divadle Continuo (CZ). V sezóne 2010/2011 pôsobil ako interný člen hereckého súboru Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici. Od roku 2014 tvorí v rámci hereckého kolektívu v Slovenskom komornom divadle v Martine. Okrem toho hosťuje aj v Bábkovom divadle na Rázcestí, v Slovenskom národnom divadle, v Prešovskom národnom divadle a v Štátnej opere v Banskej Bystrici.
Za svoje herecké výkony získal niekoľko ocenení, z ktorých najvýznamnejšia sú cena kritiky DOSKY 2011 v kategórii „objav roka“ za stvárnenie postavy Gregora Samsu v inscenácii Franz Kafka: Premena, Bábkové divadlo na Rázcestí a cena kritiky DOSKY 2017 v kategórii „najlepší mužský herecký výkon“ za postavu Dávida v inscenácii hry Michaely Zakuťanskej Deň, keď zomrel Gott, Prešovské národné divadlo. 

 

 

Prednášané predmety: