FDU+AU textbanner720

Študenti FDU na Zámockých hrách zvolenských 2021 - Reštart

Študenti rôznych katedier FDU (Herectvo, Dramaturgia, réžia a teatrológia a Dokumentárna tvorba) sa podieľali na Zámockých hrách zvolenských 2021 – Reštart.
František Mikuš a Róbert Sipos účinkovali v pouličných Festivalových telegramoch, Jaroslav Voľanský monitoroval festivalové dianie z pohľadu teatrologickej platformy a Stanislav Králik zachytával festivalové dianie za kamerou, vďaka nemu sme mohli sledovať videodenníky Festivalové minúty. Pod choreografiu pouličných Festivalových telegramov sa podpísala odborná asistentka katedry Herectvo Soňa Kočanová.

Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry Zvolenské (ZHZ) je najstarším divadelným plenérovým festivalom na Slovensku. Organizátorom je Divadlo J. G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene v spolupráci so Slovenskou národnou galériou – Zámok Zvolen a s podporou Mesta Zvolen. Koná sa pravidelne každý rok v júni.
Ďakujeme Divadlu Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene a celému tímu za organizáciu tohto skvelého festivalu a tiež za profesionálnu a pritom priateľskú a otvorenú spoluprácu s našou fakultou.
Už teraz sa tešíme zasa nabudúce.

Foto: Peter Zbončák

Spracovala Soňa Kočanová 20. júna 2021