FDU prava 25 mensie

Róbert Sipos v jednej z hlavných úloh seriálu Priznanie

Róbert Sipos účinkuje v jednej z hlavných úloh seriálu RTVS Priznanie 🎬👏
Už v nedeľu 9. januára 2022 odštartuje na Jednotke nový seriál, ktorý je voľným pokračovaním úspešného seriálu Hniezdo. Róbert Sipos v ňom stvárni Juraja, odchovanca detského domova, ktorý sa zapletie do pašovania cigariet.
Róbert vyhral kasting cez kastingovú agentúru Casting Bratislava a teší nás, že na základe rozbiehajúcej sa spolupráce s touto agentúrou budeme v roku 2022 podpisovať Memorandum o spolupráci, aby sme mohli našim študentom sprostredkovať ešte viac príležitostí účinkovať v rôznych projektoch.

Róbert Sipos pochádza z Topoľčian. V detstve sa aktívne venoval futbalu, s ktorým skončil po nástupe na gymnázium. V súkromí sa uchyľoval k písaniu básní a poviedok. Obrovskú pasiu našiel v kinematografii a aj dnes sa dá o ňom povedať, že je „filmomol“. Medzi jeho záľuby patrí cvičenie, turistika, hra na gitare a posledné dva roky nachádza nesmierne potešenie a relax v otužovaní sa v ľadovej vode. Aktuálne je študentom druhého ročníka magisterského stupňa na FDU AU BB v študijnom programe herectvo. V rámci štúdia stvárnil niekoľko postáv, ako napr. Gabriela v predstavení Opití, Frankieho v predstavení Dom, kde sa to robí dobre, Ľvova v predstavení Ivanov, Helvera v Helverovej noci. Okrem toho pracuje ako spravodajský moderátor v bystrickom rádiu BB FM Rádio. V súčasnosti trávi tiež veľa času skúšaním predstavenia Sen noci svätojánskej v Slovenskom komornom divadle v Martine, kde ako hosť stvárni postavu Tomáša Zobáčika.
Rozhovor s Róbertom Siposom si budete môcť prečítať v najnovšom vydaní akademického časopisu ART3.

Na foto Róbert Sipos ako Juraj a Martina Zábranská ako Vanesa, zdroj: RTVS


Spracovala: Soňa Kočanová, 6. januára 2022