FDU prava 25 mensie

Mgr. art. Anna Gromanová, Ph.D.

Odborný asistent Katedry herectva

 
Kancelária: 
Telefón: 048/4320 111
Email:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 

Absolventka Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Už počas štúdia účinkovala v divadlách v Banskej Bystrici, Rožňave, Martine a vo Zvolene. Neskôr spolupracovala s českým divadlom Tramtária v Olomouci a divadlom Continuo v Maloviciach. V roku 2010 získala titul Ph.D. na DAMU v Prahe.

Už 10 rokov je členkou medzinárodného divadelného štúdia Farma v jeskyni v Prahe pod vedením V. Dočolomanského. Tvorba tohto súboru prekračuje hranice žánrov fyzického, tanečného a hudobného divadla. Predstavenia tu vznikajú na základe dlhodobého výskumu, ktorý je zameraný na prenos ľudskej skúsenosti mimo slovo a limity bežného porozumenia. Divadlo prezentovalo svoju tvorbu vo viac ako 50 mestách na 3 kontinentoch a bolo ocenené prestížnymi českými a medzinárodnými cenami.

Okrem pedagogického pôsobenia na FDU AU spolupracuje s vysokými školami venujúcimi sa výchove hercov v Českej republike, Slovinsku, na Mallorke a vo Švajčiarsku. Na Slovensku i v zahraničí vedie workshopy.

Po stránke pohybovej a choreografickej pripravuje inscenácie v niekoľkých slovenských a zahraničných divadlách.

Gromanova 

Prednášané predmety: